Plovoucí podlahy

To, že při zařizování interiéru je třeba začít od podlahy, není myšleno jen obrazně. Vzhled, materiál, pocit to vše záleží při prvním, i při každém dalším pohledu na místnost. No nestačí si jen dobře vybrat. Aby byla podlaha ve formě po dlouhá léta, měla by dostat, co potřebuje.

JAK VYBRAT VHODNOU PODLAHU DO BYTU

Spolu se stěnami je podlaha většinou nejvýraznějším prvkem interiéru. Určuje dojem z prostorů. Zároveň je i jedním z nejnamáhanějších materiálů, to znamená, že si ji nelze vybírat jen podle vzhledu, ale i podle odolnosti a například i toho, zda je vhodná pro podlahové topení (pokud ho máme).
Někdy se nám líbí více druhů podlah a neumíme se rozhodnout. Nebo se stane, že nekupujeme podlahu do všech místností najednou, přičemž náš vkus se postupně mění a výsledek je, že máme v každém pokoji jinou podlahu. Toto řešení je velmi náročné na vnímání barev, ačkoli pokud se kombinace opravdu vydaří, můžeme dosáhnout skvělého efektu.

OPRAVA NEBO VÝMĚNA PODLAHY

Podlahy patří k nejvíce namáhaným konstrukcím budov, jejich životnost je omezená a v určitých intervalech (po několika letech, případně desetiletích) je musíme opravit nebo zcela vyměnit. Vedle technických nároků (odolnost proti prošlapaných, obrusu nebo otěru) se na podlahoviny kladou i estetické nároky, protože tvoří důležitou součást celkového vzhledu interiéru.

Rozsahy poškození podlah

Podlahové konstrukce, zejména jejich vrchní vrstvy, se opotřebovávají chůzí, případně hospodářskou činností vykonávanou v místnostech. Ve starších budovách, které se dostatečně neudržují, jsou podlahy vystaveny i účinkům vlhkosti a různých infekcí způsobených biologickými škůdci.

PŘI KOUPI PODLAHY SE VYPLATÍ VSADIT NA KVALITU. JAK JI ALE POZNAT?

Pořízení podlahové krytiny s sebou často přináší nemalý zásah do finančního rozpočtu, proto je důležité se před koupí dostatečně informovat a požadovat kvalitní produkt. Připravili jsme několik základních bodů, které vás při rozhodování a výběru dřevěné, vinylové nebo laminátové podlahy nasměrují.

Cena může být určitým ukazatelem kvality, ale ne 100%. Každopádně pokud si koupíte například v hobby marketu výrazně levnou podlahovinu, pak od ní nelze očekávat stejnou kvalitu jako při sortimentu od specializovaných prodejců. Ceny kvalitních a nekvalitních produktů se totiž mohou lišit o desítky až stovky procent, záleží na prodejcích a typech materiálů. Odborní prodejci vám navíc zajistí i související servis k pokládce či následné dlouhodobé údržbě.